Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Dönüşüm Programı'yla tüm sağlık kurumlarında e-sağlık projelerini hayata geçirmiştir. E-sağlık projeleri sayesinde hasta bilgileri, insan gücü, mali ve idari bilgiler, malzeme bilgileri elektronik kayıt ortamında standartlaşarak tutulur. Hastaneler, tıp fakülteleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, diş hekimliği fakülteleri başladığı günden bu yana bu proje içerisinde yer almış, bünyesindeki bilgileri elektronik ortamda üretmiş ve saklamıştır.

En son özel muayenehane ve klinikler de e-sağlık projeleri kapsamına dâhil edilerek muayenehane otomasyonu kullanmaya başlamışlardır.

Bu kapsam dâhilinde hekimlere, klinik ve muayenehanelerinde yardımcı olacak web tabanlı muayenehane otomasyonu projesi sunuyoruz. E-hekim.net projesi, hekimlere hiçbir şekilde bilgi işlem alt yapısı yüklemez. Kurulum ve donanım masrafı gerektirmez. Proje kapsamında ilk olarak devreye alınan Sağlık Net 2 veri seti gönderimi hekimlerin deneyebilmesi için ücretsiz üyelikle kullanıma sunulmuştur.

Metasoft Bilgisayar Ltd.Şti.'nin bilgi birikimleri ile Protez Sağlık Çözümleri A.Ş. tarafından yürütülen muayenehane otomasyon projesi, kaliteli hizmet sunumunu benimsemiş kurumsal bir yapının ürünü olarak maliyeti küçük, faydası büyük çözümler anlayışıyla hayata geçmeyi planlamaktadır.

Hala yürütülmekte olan muayenehane otomasyon projesi, özel hekimlerin muayenehanelerinde, ihtiyaç duyabileceği yazılım işlevlerini güvenli bir ortamda sunmayı hedeflenmektedir. Web tabanlı olma özelliği sayesinde hekimler zaman ve mekân sınırlaması olmadan internet bağlantısı olan her cihazdan otomasyona ulaşarak hasta bilgilerine erişim sağlayabileceklerdir.

Başlangıçta en temel ihtiyaçlardan oluşan muayenehane otomasyonu, zamanla ağız ve diş sağlığı, kadın hastalıkları ve doğum ile göz hastalıkları gibi özel muayenehane ve kliniklerde hizmet veren uzmanlar için kapsamlı bir klinik bilgi yönetim sistemi halini alacaktır.

Proje Özellikleri

  • Muayenehaneden, evden, klinikten ve internet bağlantısı olan her yerden ulaşılabilir.
  • Hekimler ihtiyacına ve uzmanlığına uygun modül seçimi yapabilir.
  • Kredili ücretlendirme sistemiyle her hekim hasta yoğunluğu kadar ödeme yapar.
  • Kurumsal ve tecrübeli bir ekibin ürünüdür.
  • Yeni nesil tasarım teknolojisine uygun modern, sade ve anlaşılır ara yüzlere sahiptir.
  • Bilgi işlem alt yapısında en son teknolojiler kullanılarak geliştirilir.
Başlangıç olarak, Sağlık Bakanlığı tarafından muayenehaneler için de zorunlu olan Sağlık Net 2 veri seti gönderimi servisini hekimlerin hizmetine sunuyoruz. Bizleri tanımanız için yüzlerce ücretsiz Sağlık NET 2 veri seti gönderimi imkânıyla E-Hekim.net muayenehane otomasyonunu denemek için hemen kayıt olun!